Якщо вам 40+, то спати треба більше, щоб уникнути деменції
ГоловнеЯк розповіла лікарка-дієтологиня Оксана Скиталінська, є деякі дії, які дають надію уникнути цієї страшної хвороби. Однією з таких дій є сон.
Адже під час сну наш мозок та тіло виконують безліч критично важливих завдань для здоров’я. Це час, коли м’язи відновлюються, виділяються необхідні гормони, такі як тестостерон та гормон росту.
Довгостроковий недолік сну збільшує рівень тау-білка в мозку, який пов’язаний зі зниженням когнітивних функцій та хворобою Альцгеймера.
Дорослим, зазвичай, потрібно близько семи-восьми годин сну. Однак деяким людям потрібно більше спати, ніж іншим, в залежності від генетики, денної активності та навантаження на нервову систему.
ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЧИ ДОСТАТНЬО ВИ СПИТЕ?
В першу чергу, прислухатися до свого самопочуття. Якщо прокидаєтеся природньо, без будильника.
Якщо відчуваєте себе бадьорим та повним сил та енергії. Якщо Ви відповіли “так” на обидва питання, швидше за все, ви спите достатньо, говорить лікарка.
З іншого боку, якщо ви прокидаєтеся від будильника або відчуваєте сонливість вдень, вашому організму, імовірно, потрібно більше відпочинку. Денна втома також може бути спричинена незбалансованим харчуванням і нестачею якісної енергії з їжі.
ЯК МОЖНА ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ СНУ?
- регулярний режим сну (лягаєте спати в один і той же час, максимальна темнота в приміщенні і спокій)
- регулярний режим харчування (те саме) та уникання надмірного вживання стимуляторів (кофеїну, цукру або алкоголю)
- рухова активність протягом дня (фізичні вправи, ходьба), уникання малорухливості протягом дня
- забезпечення впливу яскравого світла вранці (для нормалізації циркадних ритмів) та мінімізація синього світла ввечері (блокує синтез мелатоніну)
- використання важкої ковдри (приблизно 10% ваги людини має заспокійливий ефект)
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →