Японія посилила санкції проти Росії

Новини
Японія посилила санкції проти Росії

Влада Японії оголосила про заморожування активів 48 фізичних осіб і 74 організації з Росії у звʼязку з річницею повномасштабного російського військового вторгнення в Україну.

До нового списку санкцій, зокрема, потрапили заступник міністра оборони Росії Віктор Горемикін і президент концерну «Калашников» Алан Лушніков. Обмеження також стосуються начальника управління президента Росії із забезпечення діяльності Держради Олександра Харічева, його заступника Бориса Рапопорта та Турпал-Алі Ібрагімова, названого родичем голови Чечні Рамзана Кадирова. Також під санкції потрапили співробітники Генштабу Збройних сил Росії та обчислювального центру при Генштабі.

Уряд Японії запроваджує обмеження щодо холдингової компанії «Ак Барс», федерального центру подвійних технологій «Союз» та холдингу «Роселектроніка», інститутів та дослідницьких центрів, повʼязаних з військово-промисловим комплексом, у тому числі фізичного інституту ім. П.М. Лебедєва.

До списку організацій, активи яких у разі виявлення будуть заморожені, увійшли НВО «Квант», суднобудівний завод «Вимпел», конструкторське бюро «Факел» та ВАТ «Радіоавіоніка». Крім того, санкції запроваджуються щодо «Росбанку» та угруповання «Вагнера».

До окремого списку санкцій увійшли представники анексованого Росією Криму, угруповань «ДНР» і «ЛНР», а також особи, причетні до анексії частин Запорізької та Херсонської областей України.

Ще в одному списку перераховані організації, щодо яких запроваджуються експортні обмеження.

25 лютого премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив про розширення санкцій. Йшлося про заморожування активів 120 російських фізичних та юридичних осіб. Японія заборонить експорт товарів, які можуть зміцнювати російську промисловість, такі як деталі для безпілотників. Загалом у обмежувальних списках Японії перебувають близько 900 росіян та приблизно 450 російських організацій та компаній.

Після початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Японія запровадила санкції щодо російського президента Володимира Путіна, найвищих посадових осіб країни та їхніх родичів, банків та підприємств, а також позбавила Росію статусу найбільшого сприяння в торгівлі. Водночас Токіо оголосив, що надаватиме військову та гуманітарну допомогу Україні.

Росія внесла Японію до списку «недружніх країн» і заявила, що виходить із діалогу з Японією про налагодження спільної господарської діяльності на Південних Курилах. Росія заборонила японським морякам рибалити поблизу Південних Курил. Таке право їм надавала російсько-японська угода 1998 року.

Київ24

Новини

20 Березня 2023

ВАКС конфіскував частку друга Путіна Ротенберга в ТРЦ Ocean Plaza в Києві

Рада звільнила Шкарлета з посади міністра освіти – депутати

Медведєв погрожує ракетним ударом суддям МКС

У Київській області з пожежі врятували чоловіка та його кота (ФОТО)

Сі в статті для «Російської газети» назвав війну «тотальним загостренням української кризи»

У Київській області вогонь повністю знищив автомобіль (ФОТО)

Завершенням агресії для Росії буде повний спектр її відповідальності – Зеленський

19 Березня 2023

У Київській області затримали наркодилера в активному розшуку (ВІДЕО)

Авіакомпанії США просять заборонити польоти конкурентів над Росією

Кияни виступають проти будівництва нової транспортної розв'язки: причини

Німеччина «першою розставила акценти» – Подоляк

Пресслужба Кремля заявила про візит Путіна до окупованого Маріуполя

На території комунального підприємства у Києві згоріли автомобілі (ФОТО)

Всі новини ⇢