ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Новини
ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У ЄС готують рішення, яке дозволить інвестувати частину коштів, згенерованих замороженими російськими суверенними активами, у виробництво зброї з допомогою українських потужностей та надавати цю зброю для України. Про це 24 травня повідомляє кореспондентка Радіо Свобода в Брюсселі з посиланням на високопоставленого чиновника в Європейській раді, який не уповноважений давати коментарі ЗМІ.

«Уперше ми матимемо готівку, доступну негайно. Ми сподіваємося отримати ці кошти в липні, тому вирішили не використовувати їх для відшкодування державам-членам, а пустити на фінансування закупівель у Європі чи за межами Європи, або також в Україні. І ми хотіли б запропонувати державам-членам використати частину з цих надприбутків для фінансування оборонної промисловості в Україні», – зазначив європейський чиновник і пояснив, що таким чином у Брюсселі хочуть відреагувати на запит України допомогти з фінансуванням оборонної промисловості, який прозвучав на оборонному форумі у Брюсселі 6 травня, організованому ЄС.

На оборонному форумі міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишін зазначив, що оборонна промисловість України могла б виробляти продукцію на додаткові 10 мільярдів доларів, якби мала належне фінансування. Євросоюз має отримати перший транш прибутків із заморожених суверенних активів Росії в липні, він становитиме приблизно 1,6 мільярда євро.

Загалом ЄС підготував пакет із семи рішень, усі з яких стосуються допомоги Україні зброєю з Європейського фонду миру. Загальна сума пакета рішень становить 6,6 мільярда євро, в які входять 5 мільярдів зі спеціального фонду допомоги Україні, створеного на початку цього року, та 1,6 мільярда євро прибутків від заморожених російських активів.

5 мільярдів із фонду допомоги Україні ЄС хоче використати на відшкодування наданої зброї країнам-членам. А кошти, згенеровані замороженими активами, на нові оборонні закупівлі, в тому числі в Україні.

Водночас для реалізації такого плану потрібна згода усіх 27 країн-членів щодо пакета з семи рішень, пояснюють європейські дипломати. Угорщина поки що блокує їхнє ухвалення. Якщо раніше Угорщина скаржилася на внесення OTP банку в українські санкційні списки, то тепер уже наполягає на утисках угорського бізнесу в Україні, зокрема щодо фармацевтичних компаній.

Один із дипломатів у ЄС назвав поведінку Угорщини обурливою. «На кожному повороті ти бачиш, як угорці заважають Україні боротися з агресором... Я пʼю заспокійливі, коли говорю про цю проблему, тому що зараз це стає справді безглуздим», – сказав дипломат.

У Європейській раді сподіваються ухвалити остаточне рішення щодо інвестицій в українську оборонну промисловість до кінця наступного місяця.

Посли країн ЄС схвалили схему використання доходів від заморожених у Євросоюзі російських активів на потреби оборони України у Брюсселі 8 травня.

Київ24

Новини

28 Квітня 2025

Кім уперше визнав участь армії КНДР у війні проти України

Янукович та Кобзар отримали вироки за незаконне переправлення через кордон та дезертирство

Відновлення частини історичної будівлі на Великій Житомирській викликає суспільний резонанс

27 Квітня 2025

Росія продовжує атаки на українські військові та цивільні об’єкти

Визначено природне походження плями на озері Синє у Києві

Загострення на фронті: понад 160 бойових зіткнень за добу

26 Квітня 2025

Зеленський і Макрон обговорили мирні зусилля під час зустрічі у Римі

Зустріч Трампа і Зеленського у Ватикані: підсумки приватної розмови

Оболонський парк «Прирічна»: учні змагалися у спортивному туризмі та «смузі перешкод»

25 Квітня 2025

Два київські університети увійшли до світового рейтингу закладів вищої освіти

Міністр фінансів України не очікує підписання угоди щодо надр із США цього тижня

У «Охматдиті» розповіли про стан дітей, постраждалих внаслідок російської атаки на Київ

24 Квітня 2025

Колектив театру вимагає звільнення керівника через зловживання та сексуальні домагання

Всі новини ⇢