Єврокомісія занепокоєна тиском на журналістів-розслідувачів в Україні – звіт

Новини
Єврокомісія занепокоєна тиском на журналістів-розслідувачів в Україні – звіт

Європейська комісія у своєму звіті щодо прогресу держав-кандидатів на членство в ЄС висловила занепокоєння станом медіа в Україні, зокрема, тиском на журналістів-розслідувачів, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода в Брюсселі.

«З 2023 року зросла кількість повідомлень про тиск на громадські організації та журналістів-розслідувачів. Серед них – погрози та залякування журналістів, працівників ЗМІ, громадських активістів та адвокатів, що викликає серйозне занепокоєння», – йдеться у звіті.

Також у документі згадується необхідність переоцінити, чи є телемарафон «Єдині новини» «найкращим майданчиком для вільної дискусії». Українську владу закликають поступово відновлювати прозорий та незалежний медіаландшафт і звернути увагу на те, що телеканал РАДА «має поширювати інформації про парламентську справу, в тому числі про роботу представників парламентської опозиції».

Згадується також і певний тиск на опозиційних політиків.

«Низка опозиційних депутатів потрапила під певні обмеження, зокрема щодо виїзду за кордон», – вказано у звіті та наголошується, що «для стійкості демократії життєво важливо», щоб опозиція мала діалог з суспільством, незалежними ЗМІ і могла просувати потреби України за кордоном.

Звіт Єврокомісії щодо прогресу України на шляху до членства в ЄС налічує 105 сторінок і детально аналізує усі сфери українського законодавства на предмет прогресу у реформах та відповідності європейському законодавству.

У січні цього року українські журналісти та експерти медійних організацій заявили про системний тиск на незалежних журналістів та розслідувачів.
Медійники закликали президента Володимира Зеленського рішуче засудити кампанію тиску на журналістів та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.

У заяві зазначалося про атаки на журналіста проєкту «Наші гроші» Юрія Ніколова, на Bihus.Info, а до того – на «Детектор медіа», «Українську правду», NV, «Цензор», «Бабель», «Лігу.net», «Еспресо».

Також у жовтні про тиск з боку Офісу президента України повідомила редакція видання «Українська правда». Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин відкинув звинувачення «Української правди» про те, що він нібито «забороняє» чиновникам і силовикам спілкуватися із журналістами видання.

Київ24

Новини

2 Листопада 2024

житель Нью-Джерсі визнав провину в контрабанді військових технологій до Росії

Словаччина готова приєднатися до китайсько-бразильського плану закінчення війни в Україні

«Треба, щоб слова співпадали з діями» – Зеленський розкритикував партнерів за відсутність відповіді на залучення Росією військ КНДР

1 Листопада 2024

США оголосили про надання нового пакета допомоги Україні на 425 млн доларів

Компанії в Сербії та Чорногорії потрапили під санкції США за постачання Росії товарів подвійного призначення

«Закликаємо грузинський уряд не йти білоруським шляхом» – МЗС України про вибори у Грузії

31 Жовтня 2024

Лавров назвав формулу миру України «тупою», а план перемоги – «шизофренічним». Він також проти «нічиєї»

Переможниця виборів у Литві відмовилася від посади премʼєра і запропонувала нову кандидатуру

Міністр прокоментував можливу відправку спостерігачів Південної Кореї на війну в Україну та їхню роль

30 Жовтня 2024

Єврокомісія занепокоєна тиском на журналістів-розслідувачів в Україні – звіт

Україна «виконала всі невиконані кроки» – Єврокомісія про те, коли можливі переговори про вступ до ЄС

Україна і Росія ведуть попередні переговори про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі

29 Жовтня 2024

Зеленський у Рейкʼявіку зустрівся з премʼєр-міністрами Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії

Всі новини ⇢