європейські дипломати готуються до того, що група лідерів на чолі Орбаном може зірвати спецсаміт ЄС

Головне
європейські дипломати готуються до того, що група лідерів на чолі Орбаном може зірвати спецсаміт ЄС

Європейські дипломати вже готуються до того, що «проросійська група лідерів» на чолі з угорським прем’єром Віктором Орбаном може зірвати спеціальний саміт європейських лідерів 6 березня, пише видання Politico.

Кількість обговорюваних тем і відсутність єдності означають, що цей саміт може піти в різних напрямках. Лідери обмірковуватимуть, як вони можуть швидко перенаправити ресурси на зміцнення національних армій, і в той же час намагатимуться продемонструвати підтримку Україні, пише видання.

Військове фінансування традиційно не було питанням ЄС, але лідери обговорюватимуть шляхи вирішення цього питання на центральному рівні.

«Витрати на оборону стають фіксованими витратами», – сказав один європейський дипломат.

Одне з перших питань, яке розглянуть лідери, – це план, оголошений напередодні Урсулою фон дер Ляєн, який передбачає виділення до 800 мільярдів євро додаткових витрат на оборону протягом наступних років.

Лідери ЄС 6 березня збираються на спеціальний саміт, щоб обговорити продовження підтримки України та європейської оборони. Серед іншого, лідери ЄС обговорять європейський внесок в гарантії безпеки, необхідні для забезпечення тривалого миру в Україні.

У ЄС часто необхідна одностайність для ухвалення рішень щодо міжнародних справ та України, а прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан часто блокує такі рішення.

На вихідних Віктор Орбан звернувся до голови Європейської ради Антоніу Кошти із закликом розпочати прямі переговори між Євросоюзом і Росією щодо припинення вогню в Україні і відмовитися від планів щодо ухвалення спільної декларації на позачерговому саміті ЄС.

У проєкті висновків саміту, який є в розпорядженні Радіо Свобода, серед іншого, зазначається, що мирна угода має супроводжуватися надійними гарантіями безпеки для України, а переговори мають бути як за участі України, так і ЄС.

КиївNews

Новини

21 Березня 2025

Київська міська влада замовила дослідження за 462 тисячі гривень

Повітряна атака на Одесу: наслідки для цивільної інфраструктури

ЄС продовжує обговорення конфіскації заморожених російських активів

20 Березня 2025

Помер перший премʼєр-міністр України Вітольд Фокін

Зеленський відвідав Норвегію для зміцнення підтримки України

Екстрадиція забудовника, що ошукав інвесторів у Києві

19 Березня 2025

Сербський парламент ухвалив відставку прем’єра Мілоша Вучевича

ЄС підтримує військову допомогу Україні та закликає до миру з росією

Вища рада правосуддя звільнила суддю Павла Вовка з Окружного адмінсуду Києва

18 Березня 2025

Київська влада дозволила рух громадського транспорту під час повітряних тривог

Веніславський пояснив роль Зеленського та командувачів у виведенні військ з Курщини

Кількість постраждалих від пожеж у Києві за тиждень склала 57 осіб

17 Березня 2025

СБУ заборонила в’їзд в Україну проросійській політикині Діані Шошоаке

Всі новини ⇢