Європейський інвестбанк має подвоїти зусилля у фінансуванні проєктів в Україні – віцепрезидентка ЄІБ

Новини
Європейський інвестбанк має подвоїти зусилля у фінансуванні проєктів в Україні – віцепрезидентка ЄІБ

Для Європейського інвестиційного банку, що близько 15-ти років співпрацює з Україною, напрочуд цінне отримання нею статусу кандидата у країни-члени ЄС. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі заявила віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною.

«Для Європейського інвестиційного банку це означає, що в майбутньому, і я сподіваюся, що це буде недалеко від 2022 року, Україна стане членом ЄС. А отже, нам потрібно подвоїти зусилля у фінансуванні проектів в Україні», – сказала Червінська.

Віцепрезидентка установи уточнила, що статус кандидата є дуже важливим принаймні у двох галузях:

«Ми можемо подумати про деякі спецпакети. І друга частина – це технічна допомога, тому що ми говоримо про фінансування інвестиційних проектів… Тож вважаю, що додаткове кредитування, додаткові фінансові зусилля й технічна допомога, яка зазвичай надається країнам зі статусом кандидатів – це те, що може бути реалізованим на додачу до того, що Україна мала раніше».

На прохання Радіо Свобода обчислити в мільйонах чи мільярдах спецпакети, що стають доступними для України як кандидата у члени ЄС, віцепрезидентка Європейського інвестиційного банку пояснила, як міняються з набуттям цього статусу масштаби залучення інвестицій.

«Як приклад наведу інвестування одного євро в Євросоюзі. ЄІБ мобілізує 5 євро з приватних джерел у середньому – 1 до 5. Отже, якщо ми інвестуємо більше в Україну (звичайно, це залежить від типу проектів, галузей тощо), то можемо мобілізувати уп’ятеро більше з приватних джерел. Тож я вважаю, це дуже ефективний спосіб підтримати економіку. Дуже просто сказати про 10 мільярдів, 50 мільярдів тощо. Я розумію – це важливо для українців. Але, я вважаю, найголовніше те, що ми — дуже надійний партнер», — підсумувала вона.

Водночас, коментуючи можливість залучення приватного капіталу до фінансування України, віцепрезидентка ЄІБ наголосила на реформах, які має реалізувати Україна, аби продемонструвати, що вона «також є надійним партнером».

Читайте також: Вступ України до ЄС займе «більше ніж рік або два» – угорський єврокомісар

«Звичайно, боротьба з корупцією, створення прозорості в державних закупівлях, судовій системі. Думаю, це також те, чого дуже чекають у Європейському інвестиційного банку… Забезпечення цих реформ, зменшення ризиків в інвестиційному середовищі – це те, на що дуже очікує також приватний сектор. Тож, вважаю, це безпрограшна історія як для України, так і для ЄІБ, якщо реформи будуть реалізовані», – зауважила Червінська.

23 червня країни Євросоюзу надали Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Раніше в українському уряді казали, що безпосередні переговори про членство України в ЄС можуть розпочатися у 2023 році.

26 жовтня Директор служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петер Вагнер розповів, що у Євросоюзі не ставляться скептично до перспективи членства України в ЄС.

Київ24

Новини

30 Вересня 2023

Україна «ближча до НАТО, ніж будь-коли» – Столтенберґ

29 Вересня 2023

У київському зоопарку відбудуться показові годування: які тварини отримують ласощі

вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, закликаємо світ не допустити повторення таких катастроф

під час саміту ЄС-США будуть обговорювати підтримку України

28 Вересня 2023

Документальний фільм "Загублені душі Бучі" отримав телепремію "Еммі"

МВС Молдови повідомляє «заходи безпеки» через виявлені уламки ракети

«Ми не маємо відповідати на кожен пропагандистський закид» – представник України про реакцію на аргументи Росії у суді в Гаазі

27 Вересня 2023

Київщиною можна подорожувати онлайн: створюють віртуальні 3D-тури та аудіогіди

Росія заборонила в’їзд 23 громадянам Британії, в тому числі начальнику штабу оборони

У Держдепі відреагували на намір Росії повернутися в Раду ООН з прав людини

26 Вересня 2023

Мінкульт вимагає зупинити знищення всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Києві

В американському посольстві повідомили, що США передали Києву перелік пріоритетних реформ

США підписала угоду щодо фінансування оборони Польщі на 2 мільярди доларів

Всі новини ⇢