з главою Єврокомісії обговорив прогрес України для початку переговорів про вступ до ЄС

Новини
з главою Єврокомісії обговорив прогрес України для початку переговорів про вступ до ЄС

Президент України Володимир Зеленський обговорив з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн прогрес України у виконанні рекомендацій для початку переговорів про вступ України до ЄС.

«Під час розмови з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн засудили сьогоднішні ракетні атаки Росії. Привітали новий пакет санкцій ЄС і домовилися про подальший тиск на агресора. Детально обговорили прогрес України у виконанні рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів про вступ України до ЄС уже цього року», – йдеться в повідомленні Зеленського в телеграмі.

Урсула фон дер Ляєн, у свою чергу, повідомила про обговорення з Зеленським ракетних ударів по Україні минулої ночі.

«Навмисне націлювання Росією на цивільне населення та енергетичну мережу є воєнним злочином. Це зміцнює нашу спільну рішучість продовжувати прогрес у реформаторських зусиллях України на її шляху до ЄС», – написала вона в твіттері.

Заявку на вступ до Євросоюзу Україна подала майже одразу після початку масштабного російського вторгнення. Її приклад наслідували також Грузія та Молдова.

У червні минулого року Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу. Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови.

За підсумками саміту Україна-ЄС, який відбувся 3 лютого у Києві, Володимир Зеленський заявив, що «є розуміння, що переговори про членство України у Євросоюзі можна почати цього року».

Київ24

Новини

16 Липня 2025

Сікорський: Повітряний удар рф по заводу «Барлінек» у Вінниці наближає війну до кордонів Польщі

Тимур Ткаченко підписав понад 700 рішень для стабільної роботи Києва під час війни

15 Липня 2025

Прокуратура просить для Віталія Шабуніна особисте зобов’язання у справі щодо ухилення від служби

Трамп не виключає подальші контакти з путіним щодо миру в Україні

Прокуратура розслідує екологічне забруднення під час будівництва Подільсько-Воскресенського мосту

14 Липня 2025

У Києві затримали чоловіків, які з погрозами вибивали борг у кафе

Кількість бойових зіткнень за добу на фронті зросла до 200: основні напрямки атак

російська армія не досягла очікуваних результатів на фронті влітку 2025 року

13 Липня 2025

В Одесі затримали іноземця, підозрюваного у замовному вбивстві підприємця на Троєщині

У Києві затримали чоловіка, який пограбував пенсіонера на Оболоні

Генштаб ЗСУ повідомив про основні напрямки бойових дій та втрати ворога за добу

12 Липня 2025

Урсула фон дер Ляєн прокоментувала анонс 30% мита США на товари з ЄС

Зеленський закликав до термінових санкцій після масованої атаки рф по Україні

Всі новини ⇢