«закон про олігархів» показав свою ефективність, але його імплементація розпочнеться після завершення війни

Новини
«закон про олігархів» показав свою ефективність, але його імплементація розпочнеться після завершення війни

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук сказав, що «закон про олігархів» уже показав свою ефективність, але Україна домовилася з Єврокомісією, що імплементація цього закону, включно з формуванням реєстру олігархів, розпочнеться після завершення війни. Про це спікер парламенту розповів в ексклюзивному інтервʼю Радіо Свобода.

«Ми домовилися з Єврокомісією, що імплементація закону буде призупинена до моменту завершення війни. А імплементація закону – це у тому числі це створення реєстру олігархів», – сказав Стефанчук.

Стефанчук не визнає, що закон, який ухвалила Верховна Рада України був юридично недосконалим, спікер каже, що «практика покаже».

«Що таке «юридично недосконалий»? Є просто два шляхи, якими ми йдемо. І про це говорить Венеційська комісія. Що є шлях ухвалення окремого закону, є шлях розвитку іншого галузевого законодавства. Ми пішли першим шляхом. Але паралельно розвиваючи другий. Тому чи він юридично досконалий, чи ні? Я думаю, що покаже практика після того, як він почне імплементацію. Але мені здається, що вже навіть до моменту його вступу в силу була показана ефективність цього закону. Оскільки дуже багато олігархів почали позбавлятися свого майна, своїх ресурсів для того, щоб не потрапляти в пул цих осіб – олігархів», – сказав Стефанчук.

Очільник українського парламенту стверджує, що «навіть не імплементуючи закон про олігархів», Верховна Рада вже створила «іншу сферу іншого законодавства, яке комплексно буде захищати Україну від олігархів».

«Я просто хочу відзвітуватися, що вже зробила Верховна Рада. Ми ухвалили вже новий закон про зміни до Антимонопольного комітету, де чітко передбачали всі вимоги, які були у Венеційської комісії, ми ухвалили відповідний закон про зміни про звітування політичних партій, де теж передбачили ці всі речі. Ми зараз на стадії реєстрації закону про лобізм, де будуть чітко передбачені теж ці всі речі, пов’язані з цим. І ми ухвалили закон, він підписаний президентом, про правотворчу діяльність, який передбачає чіткі вимоги до всіх нормативно-правових актів, які існують в Україні. Це такий комплексний підхід, за яким ми йдемо», – сказав Руслан Стефанчук.

Раніше Венеційська комісія оприлюднила висновок щодо Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», який Верховна Рада ухвалила у 2021 році. Згідно з висновком комісії, український закон про олігархів передбачає «персоналізований підхід» і не може розглядатися як демократична відповідь на проблему олігархізації.

Київ24

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢