Замість duty free російські вбивці: співучасть Лукашенка в окупації Київщини знищила білоруську цивільну авіацію

Головне
Замість duty free російські вбивці: співучасть Лукашенка в окупації Київщини знищила білоруську цивільну авіацію

Проте замість піклуватися про білорусів – Лукашенко віддав Гомельський аеропорт росіянам, які йшли «брати Київ».

Яких збитків зазнали білоруси в обмін на допомогу у вчинені звірств росіян на півночі України, кореспондент «Великого Києва» розглянув детальніше.

Ще 15 лютого 2022 року, за тиждень до повномасштабного вторгнення РФ на територію України авіакомпанія «Бєлавіа» анонсувала з середини червня 2022 року нові рейси до Батумі. Та закликала пасажирів купувати квитки на сайті компанії.

Вочевидь, на той момент в планах білоруського керманича було російське взяття Києва за 3 дні, відтак, і перешкод для державної компанії в організації перельотів влітку – жодних.

Вже тоді біля Гомельського аеропорту почали громадитися російські військові, які в майбутньому, вочевидь, чинили звірства на Бучанщині да дерлися до української столиці. 11 лютого були оприлюднені супутникові знімки з розташуванням російських військових у Зябровці, де безпосередньо розташований цивільний аеропорт. А це, за даними розвідки, 120 тисяч російських військових під час російсько-білоруських навчань «Союзная решимость – 2022».

Російські військові біля летовища в Білорусі. Супутникові знімки

Поки білоруси проходили пункти пропуску в аеропорту та вирушали у подорож країнами світу, у них за спиною готувався масштабний військовий напад з території РБ на Україну. При чому, без попередження, що люди, які вилітали тоді з Зябровки, не мають гарантії, що туди повернуться, навіть вже забронювавши квитки додому. І що за кілька днів їх будуть евакуйовувати зі світових курортів.

Зрештою, 25 лютого Білорусь випустила офіційну заборону на польоти на території нижче умовної лінії Високе-Барановичі-Кричев. Відмовилися через небезпеку, створену війною, і міжнародні компанії, припинивши рух на території України, півдні РФ, Білорусі та Молдови.

Туриторія, де заборонили цивільні перельоти у лютому
Маршрут повернення громадян Білорусі додому наприкінці лютого в обліт

Очевидно, кому, як не Лукашенку, було заздалегідь відомо про наміри Путіна йти на Київ. Проте його мало цікавили білоруси, які за кілька місяців до того купували квитки на літаки, планували зустрічі, відрядження та відпустки.

Як сьогодні можна побачити з карті Fligtradar24, 27 грудня вдень над Білоруссю зрідка пролітають 1-2 повітряних судна – в напрямку Мінська та Москви.

Карта польотів вдень 27 грудня 2022 року

Гомельський аеропорт, який до участі Лукашенка у війні проти України, виконував на рік щонайменше 1200 рейсів та анонсував активний ріст показників пасажиропотоку, став місцем розміщення російських військових літаків з ракетами, а згодом – з дронами-вбивцями, які руйнують мирні населені пункти України.

Вже 28 лютого на території летовища Лукашенко організував майданчик для переговорів під головуванням помічника Путіна Володимира Мединського, за участі замміністра оборони РФ Олександра Фоміна, та, з української сторони – голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії та міністра оборони Олексія Резнікова.

Фото безпілотника армії РФ, опублікованого у російських ЗМІ у березні, де впізнаваний аеропорт Гомель

Колись цивільний міжнародний аеропорт служить для обстрілу України поруч з військовими аеродромами Лунінець Берестейської області, Ліда та Барановичі. Для нападу використовують летовища та злітні смуги, розташовані біля Мінська, Мозира, Гомеля, Бреста, Вітебська та Бобруйська, жодним чином не враховуючи безпеку мирних жителів Білорусі. На хвилинку, відомо, як вночі з 10 на 11 серпня в районі білоруського аеропорту під Гомелем лунали потужні вибухи та бачили спалах. Саме тоді на летовищі перебували ракетний дивізіон ракетного комплексу “Іскандер – М” та дивізіон С-400″.

Сюди ж, до Зябровки, 21 вересня привозили під час обміну українських військовополонених, які потрапили до рук росіян з «Азовсталі». Тоді полонених українців з Оленівки росіяни відправляли до Таганрогу, згодом везли на летовища на території РФ та літаками доставляли на територію Білорусі – під Гомель. А вже звідти – везли автобусами до кордону з Україною.

Чи могли собі уявити білоруси, які ще 22 лютого сідали на літаки в аеропорту під Гомелем, що вже незабаром на цьому місці будуть відбуватися страшні і тривожні події…

До повномасштабного вторгнення на територію України у 2021 році річний пасажиропотік аеропортами Білорусі складав 2,5 млн пасажирів. Цей показник дещо скромний, зважаючи на обмеження через поширення в світі коронавірусу. (Для порівняння – один лише аеропорт «Бориспіль» в Україні перевіз в 2021 році 9,4 млн пасажирів, це 63% від доковідних показників). Однак, скільки налітали жителі Білорусі країни у 2022 році – питання риторичне. Адже сьогодні у 2 літака, що відправляються з Мінська в бік Москви вміщається від 150 до 190 пасажирів (за умови користування великими суднами «Боінг-737»). У листопаді цього року під час привітань білоруських робітників цивільної авіації з професійним святом про показники не згадували. Лише представники влади РБ побажали білоруським цивільним пілотам, щоб «кількість зльотів відповідала кількості посадок».

Нагадаємо, своєчасна реакція українських військових у аеропортах наприкінці лютого 2022 року врятувала від вторгнення РФ в Київ за 18 годин. Також, лише 22 грудня з аеропорту “Бориспіль” вилетіли два військово-транспортні літаки Туреччини, які стояли там з 24 лютого.

КиївNews

Новини

27 Березня 2024

У ЄС досягли компромісу щодо торгівлі з Україною: «баланс дуже делікатний»

Стало відомо, скільки Україна може втратити від торговельного компромісу з ЄС

Світовий банк виділив 1,5 млрд доларів на розвиток і відновлення України

26 Березня 2024

Біжи швидше: 5 стадіонів Києва для безкоштовного заняття спортом

Україна отримала 880 млн доларів від МВФ – Шмигаль

Зеленський щодо «звинувачення» Путіна про «Крокус Сіті Хол»

25 Березня 2024

Кулеба анонсував свій перший візит до Індії

У Києві пролунали дуже сильні вибухи: Росія завдала ракетного удару

йшлося про безпекову угоду і підтримку

24 Березня 2024

Президентка Молдови відреагувала на нічну атаку Росії по Україні

МЗС Польщі вимагатиме від Росії пояснень через порушення повітряного простору

говорили про навчання на F-16 і виробництво зброї

23 Березня 2024

У Київській області очікується серйозне потепління: прогноз погоди

Всі новини ⇢