Засновник «Яндекса» засудив вторгнення Росії в Україну

Новини
Засновник «Яндекса» засудив вторгнення Росії в Україну

Засновник провідної російської IT-компанії «Яндекс» Аркадій Волож уперше публічно засудив вторгнення Росії в Україну. Він заявив, що вважає його варварським, і додав, що бачить «частку своєї відповідальності» за дії Росії.

59-річний Волож у червні 2022 року потрапив до списків санкцій Євросоюзу. В офіційному журналі ЄС він названий бізнесменом, який матеріально та фінансово підтримує уряд Росії та несе відповідальність за дії чи політику, що підриває територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

У публікації ЄС стверджується, що «Яндекс» відповідальний за просування державних ЗМІ у пошуковій видачі та видалення критики Кремля, у тому числі щодо російської агресії.

У поширеному в кількох ЗМІ (зокрема, в «Медузі») листі про позицію щодо війни Волож заявив, що творці «Яндекса» вірили, що будують нову Росію: «відкриту, прогресивну, інтегровану в глобальну економіку».

«Згодом стало зрозуміло, що Росія не поспішає ставати частиною глобального світу. При цьому тиск на компанію зростав», – зазначив бізнесмен. За його словами, зараз йому ясно, що за таких умов «щось можна було б зробити інакше».

«У лютому 2022 року світ змінився, і я зрозумів, що мою історію з «Яндексом» закінчено», – повідомив Волож. За його словами, після цього він зосередився на підтримці російських інженерів, які вирішили залишити країну. «Вони принесуть величезну користь тим країнам, де залишаться», – заявив мільярдер.

Пошукова система «Яндекс», яка є найпопулярнішою в Росії, вже багато років відповідає на запити користувачів у прийнятний для російської влади спосіб. Приміром, у квітні 2022 року на запит «Буча» пошуковик видавав результати, повʼязані з нерухомим майном, а не з діями російських військових під час окупації міста.

Аркадій Волож

Ще в 2020 році Аркадій Волож на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним пропонував «формулювати цільові показники роботи державних органів (Росії – ред.) у привʼязці до створення найкращого середовища для творчих людей».

Раніше цього тижня засоби інформації звернули увагу, що Волож більше не позиціонує себе як російського бізнесмена. «Аркадій Волож – ізраїльський технічний підприємець, що народився в Казахстані, науковець-компʼютерник, інвестор і філантроп… З 2015 року Волож живе в Ізраїлі, займаючись переважно розробкою та вивченням нових технологій», – вказано на сайті бізнесмена.

Київ24

Новини

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

23 Травня 2024

Чехи менше підтримують членство України в ЄС, ніж угорці – опитування

Рада призначила нового суддю Конституційного суду

Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

22 Травня 2024

Спікер Палати представників Джонсон підтримав дозвіл Україні бити по РФ американською зброєю

Всі новини ⇢