Зеленський щодо можливості отримання допомоги від США у кредит

Новини
Зеленський щодо можливості отримання допомоги від США у кредит

Україна розглядає різні варіанти допомоги, але, у тому числі, готова на допомогу США у кредит, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю телемарафону.

«Розглядається дуже багато варіантів. Один сенатор нещодавно був. І він каже: «А ти погодишся на кредитні гроші? Якщо гроші кредитні, або ти не отримаєш?» Я кажу: «А для чого ці вибори, якщо немає вибору?» Ми погодимося на будь-який варіант. Я вам скажу більше, якби ви запропонували Україні дати пакет у кредит сьогодні, або безкоштовно все через рік, то ми сказали б – тільки сьогодні. Тут немає жодного вибору. Наш вибір – вижити та перемогти. Ми це намагаємося робити різними шляхами», – підкреслив Зеленський.

Як зазначив глава держави, «допомога від США критична у будь-якому разі». Але, «на жаль, питання війни Росії проти України стало внутрішньополітичним питанням США, хоча насправді є питанням безпеки всього світу», каже Зеленський.

Також президент прокоментував можливу передачу Україні заморожених активів РФ.

«Коли британці кажуть: давайте дамо Україні всі ці заморожені активи, це сотні мільярдів доларів. Прекрасно, ми їм вдячні. Але давайте, щоб це не було просто публічним сигналом, а давайте це зробимо. …є рішення на рівні ЄС, їм треба ухвалити це рішення. Поки що окрім сигналів більше нічого немає. А зброя треба зараз», – сказав Зеленський.

Раніше Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».

Раніше Джонсон заявив, що очікує на просування пакету, який включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться після канікул. Він припустив, що цей пакет буде включати «деякі важливі нововведення». У цьому контексті Джонсон згадав про заарештовані російські активи, заморожені в США, а також концепцію позики.

У Білому домі відмовилися припускати, чи підпише президент США Джо Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні.

Київ24

Новини

29 Травня 2024

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

Всі новини ⇢