Зеленський зустрівся з премʼєром Албанії, країни уклали договір про дружбу і співпрацю

Новини
Зеленський зустрівся з премʼєром Албанії, країни уклали договір про дружбу і співпрацю

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Албанії Еді Рама підписали в Тирані договір про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Албанія, повідомляє 28 лютого сайт глави української держави.

«Документ сприятиме розвитку співпраці з Албанією та зміцненню позицій України в Балканському регіоні. Згідно з договором, Україна та Албанія розвиватимуть взаємовигідне співробітництво в галузі торгівлі, економіки, науки й технологій, культури, освіти, охорони здоров’я, засобів масової інформації, туризму та спорту», – вказано в повідомленні.

Перед укладенням договору Зеленський на переговорах із Еді Рамою подякував уряду та народу Албанії «за міцну підтримку України в боротьбі з російським агресором» та відзначив оборонну допомогу, яку Тирана надає Києву. Сторони також обговорили роботу над двосторонньою безпековою угодою в межах спільної декларації «Групи семи» про підтримку України, до якої приєдналася Албанія.

«Крім того, глава держави вручив прем’єр-міністру Албанії орден Ярослава Мудрого І ступеня, яким його нагороджено за вагомий внесок у зміцнення міждержавної співпраці, підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України, популяризацію нашої держави у світі», – вказано в повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський 28 лютого в Тирані бере участь у саміті країн Західних Балкан на підтримку України в її протистоянні вторгненню Росії. На саміті «Україна – Південно-Східна Європа», крім Зеленського і Рами, працюють лідери Сербії, Північної Македонії, Косова, Боснії і Герцеговини та Чорногорії.

Україна значною мірою покладається на постачання зброї і боєприпасів від своїх західних союзників, головним чином зі Сполучених Штатів Америки, щоб протистояти дедалі інтенсивнішим нападам російських військ, які мають перевагу в живій силі й великі запаси боєприпасів.

Українські війська нещодавно були змушені відійти з деяких своїх оборонних позицій на сході, в той час, як критично важливий пакет військової допомоги США в 61 мільярд доларів залишається заблокованим у очолюваній республіканцями Палаті представників.

Члени НАТО Албанія, Північна Македонія і Чорногорія приєдналися до режиму санкцій проти Росії за її неспровоковане вторгнення в Україну. Країни надали Києву зброю і боєприпаси.

Київ24

Новини

15 Квітня 2024

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

Всі новини ⇢