Журналісти проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» оновили інтерактивну мапу військових об’єктів РФ у Криму

Головне
Журналісти проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» оновили інтерактивну мапу військових об’єктів РФ у Криму

Журналісти проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» оновили інтерактивну карту російських військових об’єктів в окупованому Криму – окопів, фортифікаційних споруд, а також місць вибухів та пожеж через ймовірні удари Збройних сил України по різних точках на Кримському півострові. Це стало можливим завдяки співпраці з командою іншого проєкту Радіо Свобода «Схеми», яка регулярно аналізує супутникові знімки ресурсу Planet Labs.

До створеної на початку травня карти додані дві нові категорії (загалом 12): «Фортифікаційні споруди» і «Вибухи, удари та пожежі». Зокрема тут зібрано понад 60 геолокацій різного типу оборонних ліній, зведених у Криму. Їх можна побачити на супутникових знімках Planet Labs.

Журналісти «Крим.Реалії» зазначають, що найбільше ліній окопів на півночі Криму, зокрема, на Перекопському перешийку, і щомісяця вони стають більш розгалуженими.

На оновленій карті можна побачити, де саме з початку повномасштабного російського вторгнення були вибухи, пожежі та руйнування військових та логістичних інфраструктурних об’єктів, важливих для армії РФ, про які офіційно повідомляла російська окупаційна влада, і про що розповідали місцеві жителі. Також додані фото та відео цих інцидентів.

Журналісти зауважують, що на карті військових об’єктів тепер більше супутникових знімків, детальніше можна розглянути майже увесь Севастополь, Керченський півострів, Перекопський перешийок, аеродроми, уражені об’єкти та фортифікації.

Карту також можна проглянути і англійською мовою.

10 травня журналісти проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» опублікували інтерактивну карту Кримського півострова з 223 діючими, тимчасовими та законсервованими військовими об’єктами РФ у 10-ти категоріях із геолокаціями у Криму. Тепер на карті 12 категорій, 232 військові об’єкти, 63 геолокації фортифікаційних споруд, а також відмічені місця 51 випадку прильотів по російських військових об’єктах та логістичній інфраструктурі.

Росія окупувала та анексувала Крим у 2014 році. Україна заявляє, що поверне всі свої окуповані території разом із Кримом, не виключаючи збройний шлях деокупації.

КиївNews

Новини

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

23 Травня 2024

Чехи менше підтримують членство України в ЄС, ніж угорці – опитування

Всі новини ⇢